Header Ads

İŞKUR'dan istihdam seferberliği 70 bin kişilik iş ilanı yayında


İŞKUR, 30 günlük süre içerisinde tam 130 bin kişiyi işe yerleştirdi. Yayımda olan 70 bin kişilik iş ilanına yerleştirecek elemanlar arıyor!

İŞKUR, İstihdam Seferberliği Programı kapsamında çok sayıda kişiyi işe yerleştirdi. Öyle ki bu işe yerleştirmelerde, İŞKUR 30 günlük süreç içerisinde tamı tamına 130 bin kişiyi iş sahibi yaptı. Başlatılan İstihdam Seferberliği Programı çerçevesinde, İŞKUR ve devlet tarafından önemli imkanlar sağlanıyor.

Devlet desteği

Devlet tarafından İstihdam Seferberliği Programında işe yerleşen kişilerin maaşlarının yarısını devlet ödüyor. Yaklaşık olarak 700 TL ödeme yapan devlet, işveren için de personel ihtiyacını karşılama ve buradaki yükten büyük ölçüde kurtulma fırsatını da sağlamış oluyor. Özellikle işverenlerin maaşları ödemede yaşadığı problem de ortadan kaldırılmış oluyor...

70 bin kişilik iş ilanı var

İŞKUR, yürütülen program dahilinde tam 70 bin kişilik personel ilanına da, yerleştirecek personeller arıyor. İşe ihtiyacı olan ziyaretçilerimizin, İŞKUR resmi web adresi üzerinde yayımlanan ilanlara göz atmalarını önermekteyiz... Yayımlanan ilanlarda, adaylarda aranan şart ve nitelikler farklılık gösterebilmektedir. Özellikle, iş arayan  ziyaretçilerimizin profillerini aktif olarak güncellemelerini önermekteyiz. Böylelikle, iş ilanlarına daha kolay erişim sağlayabileceklerdir.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.