Header Ads

Matrix yeniden geliyor iddiası


Ünlü stüdyo Warner Bros.'un ünlü bilim kurgu filmi The Matrix'i yeniden yapacağı ileri sürüldü.

Hollywood'un eski filmleri yeniden sunmasına alıştığımız bu günlerde, ünlü stüdyo Warner Bros.'un ünlü bilim kurgu filmi The Matrix'i yeniden yapacağı söylentileri ortaya atıldı.

Stüdyo 1999 yılında çıkan ünlü bilim kurgu filmini reboot(yeniden başlatma) yapmayı düşünüyorlar. 2003 yılında The Matrix Revolutions’ın sinemalara gelmesinden beri az sayıda hayranın böyle bir isteği olduğu halde stüdyo bu kararı aldı.

The Hollywood Reporter’a göre azar olarak Zak Penn’le görüşen stüdyo, başrol için de Creed, Fantastic Four gibi filmlerde boy gösteren Michael B. Jordan’la konuştu.

FİLMİN YAPIMINA KİMLER KATILMAYACAK?

Filmin yapımına katılmayacak olan isimler ise, orijinal üçlemeyi yazan ve yöneten Wachowski kardeşler. Keanu Reeves’in de Wachowski kardeşler olmadan The Matrix’te çalışmayacağını belirtmesi, projede onun adını görme ihtimalimizi de iyice düşürüyor.
Kimseyi küstürmek istemiyorlar

Orijinal prodüktör Joel Silver’ın da projede yer alıp almayacağı belli değil. Haberi veren THR’a göre, Warner Bros. Prodüktörle anlaşma konusunda temkinli davranıyor. Çünkü Warner Bros.’a göre eski filmlerin çekiminde stüdyo da Wachowski kardeşleri arası bir türlü iyi olmayan Silver’ın filmin ekibinde görünmesi, kardeşleri kızdırıp izin durumunu zorlayabilir. The Matrix ve daha az sevilen devam filmleri toplamda 1.6 milyar dolar gibi bir kâr elde ettiğinden, stüdyoların para kazanabilecek markaların haklarını satın almaya çalıştığı bu dönemde filmin marka haklarının dayanılmaz olduğu bir gerçek.

WARNER BROS.'UN PLANI BELLİ DEĞİL

Warner Bros.’un filmle ilgili ne gibi planları olduğu hala belli değil. Orijinal üçleme, yaratıcılarının özgün zekalarının ürünü olduğundan, onlar olmadan ne kadar güzel ve etkileyici olacağı ise merak konusu.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.