Header Ads

Erdoğan: Evetle hayırı aynı kefeye koyamam


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, referanduma bir gün kala ‘tarafsızlığını koruyarak‘, pazar günü ‘Evet’ oyu verecekle ‘Hayır’ oyu verecekleri denk tutmayacağını söyledi.

Tuzla’da konuşan Erdoğan, anayasa değişikliğine karşı çıkanların alternatif öneri getiremediğini ifade etti: “Anayasa değişikliği milletimize hem kendisinin hem çocuklarının geleceği için çok önemli bir yönetim sistemi teklif ediyor. Buna karşı çıkanlar dikkat ediniz, kendileri hiçbir teklif getirmiyor, sadece ‘olmasın, yapılmasın, değişmesin’ diyorlar. Siz bu kafayı çok iyi tanırsınız. Bunların ülkenin ve milletin hayrına dikilmiş bir tek ağaçları, üst üste konulmuş iki tuğlaları yoktur. Her şeye karşı çıkmayı, her şeye şimdi olduğu gibi ‘hayır’ demeyi siyaset sanıyorlar.”

Referandumda ‘Evet’ oyu verecekle ‘Hayır’ oyu vereceklerin aynı şekilde değerlendirilemeyeceğini söyleyen cumhurbaşkanı, ‘demokrasi vurgusu’ yapmayı da ihmal etmedi: “Yarın akşam inşallah bu millet kendi bayramını yapacak. Bazıları şöyle diyor, ‘Evet’ diyen de ‘Hayır’ diyen de, kardeşim ‘Hayır’ diyeni anlayışla karşılarım ama evetle hayırı aynı kefeye koyamam, aynı kefede, aynı torbada nasıl durur, olur mu böyle bir şey? Anlayışla karşılarız o ayrı mesele. Niye? Demokrasi bu. Ama eğer hepsini aynı yerde tartacak olursak neden bu kadar mücadele veriyoruz ki? Değil mi?”

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.