Header Ads

Sinan Oğan'dan suikast açıklaması


MHP Genel Başkan adayı Sinan Oğan, gündeme bomba gibi düşen suikast iddiası hakkında konuştu.

Samsun`un Bafra İlçesi`ne “ Hayırlı Anadolu Yürüyüşü” programı kapsamında gelen Sinan Oğan`a esnaf ziyaretleri sırasında suikast girişimi iddiası.

Bafra İlçesi`nde konuşma yapmak üzere konuşma yapacağı Bafra Belediyesi Kültür Merkezi salonuna doğru ilerleyen Sinan Oğan`a esnaf ziyaretleri sırasında suikast girişimi iddiası. 

Oğan salona ilerlediği sırada silahlı bir kişi korumalar tarafından fark edildi. Şüpheli şahsa doğru yaklaşan Oğan`ın korumalarını fark eden şahıs olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

Polis ekipleri tarafından kaçan şüpheli her yerde aranıyor. Sinan Oğan konu ile ilgili yaptığı açıklamasında şöyle konuştu: 

“Bafra`da esnaf ziyaretlerim sırasında bize suikast hazırlarken kaçtılar. Türkiye`yi bir evet hayır oylaması ile getirdikleri nokta budur. Burada anayasayı oylayacağız ama siyasetçilerin o sorumsuz açıklamaları bize yönelik saldırıları durdurmamaları maalesef bir karanlık emele fırsat sunmuştur. Buradan Başbakan Binali Yıldırım`a sesleniyorum sana daha öncede mektup yazdım sen sadece evet diyenlerin mi başbakanısın. Bizim can güvenliğimizi koruyamayacaksan in o koltuktan. Bunlar bizi yıldıracağını zannediyor. Bunlar bizim korkacağımızı zannediyor. Bizim hayır kampanyası yapmaktan vazgeçireceklerini zannediyor. Sizden korkan sizin gibi olsun”

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.