Header Ads

Tezkan'dan Bahçeli'ye yanıt: Doğrular canını acıtmış


Referandumun kaybedeninin MHP olduğunu yazan Milliyet gazetesi yazarı Mehmet Tezkan, kendisine Meclis kürsüsünden ağır hakaretler eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi: “Belli ki yazdığım doğrular canını acıtmış.”

Tezkan, Bahçeli’nin sözlerine şaşırdığını belirterek şunları söyledi: “Ülke tarihi bir referandumdan geçmiş, huhalefet lideri 10 dakikasını ülkeye ayıracağına bir gazeteciye ayırıyor ve bütün hakaretleri en ağır haliyle milyonların gözü önünde, onlarca televizyon canlı yayındayken sıralıyor. Bir kez bu hakaretvari sözleri sarf etmesi ve o hakaretler sarf edilirken o salondan alkış kopması bile ayıp. Ben ne yapmışım doğruları yazmak dışında? Belli ki yazdığım doğrular sayın Bahçeli’nin canını çok acıtmış.”

‘Siyasi değilim ki gidip hesap sorayım’

MHP’nin kalesi olarak görülen yerlerdeki oy oranlarının tespitlerini doğruladığını savunan Tezkan, MHP liderinin, yazdıklarına yanıt veremediği için hakaret etme yolunu seçtiğini söyledi.

Tezkan şöyle devam etti: “Bu konuda polemiğe giremem, ben bir gazeteci olarak yazımı yazarım o kadar. Siyasi değilim ki gidip hesap sorayım. Herkes hangi bölgelerden evet hangi bölgelerden hayır çıkmış ona baksın, yeterli gerçeği görmek için. Referandum sonucu canını acıtmış, bunu da bizlere saldırarak gösteriyor.”

‘Doğru olmasa cevap vermezdi’

Fikirlerinde ısrarcı olduğunu ve MHP liderinin kendisi üzerinden herkese “MHP’yi yorumlamayın, MHP’yi eleştirmeyin” diye mesaj verdiğini aktaran Milliyet yazarı sözlerini şöyle bitirdi: “MHP’yi yazan tek yazar da ben olduğuma göre, belki de yazacak arkadaşlarımın önüne geçmek istedi bu üslupla. Yazdıklarım doğru olmasa cevap vermezdi. Diyorum ya referandum sonucu çok canını sıkmış.”

Tezkan ne yazmıştı?

Tezkan dün referandum sonuçlarını değerlendirdiği yazısında ‘kazananları’ değerlendirirken, tek kaybedenin de MHP olduğunu yazmıştı.

Tezkan şu ifadeleri kullanmıştı:

“Referandumun siyaseten kaybedeni yok mu diyeceksiniz? Vardı.. MHP..

Erzurum hariç, MHP’nin güçlü olduğu bütün illerde hayır oyu çıktı.. Örnek Adana.. Örnek Balıkesir..

Sonuç şu..

MHP’nin genel merkezi evet dedi..
MHP’nin tabanının yüzde 80’i hayır oyu verdi..
MHP’yi zor günler bekliyor..

Siyaset bugünden itibaren başka faza geçti.. Kulvar değiştirdi.. 2019’a odaklandı..”

Bahçeli ne demişti?

Partisinin suçlandığını söyleyen Bahçeli, bu noktada isim vermese de açıkça Milliyet gazetesi köşe yazarı Mehmet Tezkan’ı hedef aldı: “Milliyet gazetesinde köşesi bulunan bir ezik, ‘Referandumun kaybedeni MHP’ demiş. Sen necisin, bre ahlaksız, bre kemiksiz! Tabanımızın yüzde 80’i hayır demiş, çünkü canı öyle çekiyor. Öyle olsun istiyor. Kafa almıyor, sanırsınız bidon. Parçalanmış bir MHP olacak diye yazıyor bir ezik de. Bu ve benzeri gazetecilerin ya zekaları bulanmış ya da iradeleri körleşmiştir.”

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.