Header Ads

Tokat Valisi çocuklarına FETÖ liderinin isimlerini koymuş


Tokat Valisi Cevdet Can’ın çocuklarına FETÖ liderinin isimlerini koyduğu ortaya çıktı.

Vali Can iki oğluna ‘’Fetullah’’ ve ‘’Gülen’’ ismini verdi. Kızına ise, Nil adını koydu. AKP'li Çetinkaya ise, "FETÖ'den esinlendiği biliniyor. Nasıl hâlâ görevde anlamıyorum" dedi.
Konuyla ilgili SÖZCÜ’ye konuşan AKP Konya eski Milletvekili Abdullah Çetinkaya, “Eskiden Ereğli kaymakamıydı, ailece görüşürdük, çocuklarının adını FETÖ'den esinlenerek koydu. Hâlâ vali olarak nasıl görevde, anlamakta zorlanıyorum?” dedi.

Daha önce İstanbul Başakşehir, Antalya Muratpaşa ve Konya Ereğli gibi büyük ilçelerde kaymakamlık yapan Cevdet Can, 21 Mayıs 2014'de Tokat Valiliği görevine atanmıştı.

NASIL KALIYOR?

“Ben milletvekili iken Cevdet Can da benim ilçem Ereğli'de kaymakamlık yaptı. 4,5 yıl bu görevde kaldı, ailece görüşürdük. Çocuklarının isimlerini Fetullah, Gülen ve Nil olarak koydu. Çünkü kendisi Gülen'i seven bir isimdi. Anlamadığım bazı noktalar var. Bu kişi 17-25 Aralık'tan sonra vali yapıldı. Arkasında bir güç, destekleyen birileri var.” Çetinkaya, Vali Can'ın durumu ve FETÖ'ye yakınlığı konusunda AKP milletvekilleri ile Cumhurbaşkanlığına bilgi verdiğini de söyledi.
Can'ın görevinin başında kalmasını anlamakta zorlandığını belirten Çetinkaya, “Akıl alır gibi değil. Bu bilgilere rağmen vali olarak çalışıyor olması kafamda FETÖ ile mücadele konusunda soru işaretlerine neden oluyor” dedi.

‘DİNİ İSİM DİYE KOYDUK'

Tokat Valisi Cevdet Can, çocuklarına “Fetullah'' ve ‘'Gülen'' ismi koymasının nedenini ‘'Dini isim'' diye açıkladı. Can, SÖZCÜ'nün sorusu üzerine şunları söyledi: “Çocuklara dini isim diye koyduk. Konuyla ilgili sayın bakanıma da (İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu kast ediyor) bilgi verdim. Neden soruyorsunuz, siz işinize bakın…”

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.