Header Ads

Uzaylılar dünyaya sinyal mi gönderiyor?


Bilim insanları uzay ile ilgili bir gizemi daha açıklığa kavuşturdu. Astronomların yıllardır takip edebildiği sinyallerin kaynağı tespit edildi.

Radyo emisyonlarından gelen ve saniyenin binde biri gibi kısa bir süre içinde kaybolan bu sinyallerin uzak galaksilerden geldiği belirtiliyor ancak söz konusu sinyallerin ne sonucu ortaya çıktığına dair kesin bir bilgi mevcut değil.

Australian National Üniversitesi, Swinburne Teknoloji Üniversitesi ve CAASTRO'de çalışan bilim insanlarının yaptığı ortak çalışmada söz konusu radyo sinyallerinin kaynağı olan kozmik adresi belirledi.

İlk olarak 2007 yılında keşfedilen ve 'Hızlı Radyo Patlamaları' adı verilen sinyallerin kaynağının uzay olup olmadığı kanıtlanamamıştı. Zira bu sinyallerin gezegenimizden yayılan dalgalardan oluşmuş olabileceği de sıklıkla dile getiriliyordu.

Her ne kadar komplo teorisyenleri bunların uzaylılardan gelen mesajlar olduğunu iddia etse de bu konuyla ilgili henüz kesin bir bulgu yok.

Uzaylılarla insanlığa mesaj mı yolluyor? Bilim dünyası bu soruyla çalkalanıyor! İlk olarak 2007 yılında keşfedilen sinyallerin uzak galaksilerden geldiği doğrulandı.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.