Header Ads

Tuncay Özkan'ın savcıya verdiği flash diskte neler var?


Kılıçdaroğlu "Şimdi Tuncay Bey bir vatansever olarak her türlü teröre karşı çıkan bir insan olarak biraz sonra gidecek, bir örneğini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na verecek" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.
Kılıçdaroğlu, “Bu flaş bellekte 15 bin subay ve astsubay içeren bilgi ve belge vardı. Yaşam biçimi ve alışkanlıklarına dair bilgiler vardı. 86 general hakkında özel fişleme bilgileri vardı. Örgütle bağları, himmet ilişkileri vardı." ifadeleriyle anlattığı flash diski CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın savcılığa teslim edeceğini duyurdu. 

FLASH DİSKİN İÇİNDE NELER VAR

Tuncay Özkan’ın savcığa teslim ettiği flash diskin içinde FETÖ’nün arşivleri var. Özkan bu flash diski Hilmi Özkök'ün Genelkurmay Başkanı olduğu dönemde, o zaman Kara Kuvvetleri Komutanı olan İlker Başbuğ’a verdi. Başbuğ ise flash diski Hilmi Özkök’e teslim etti. 

Dönemin Genelkurmay Başkanı Özkök flash diski Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na göndererek soruşturma başlatılmasını istiyor. Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde soruşturma için “Güneş Çalışma Grubu” kuruluyor. Akın Öztürk’ün başında olduğu bu grup listedeki Fethullahçıları aklayıp, Fethullahçıların karşısında olan isimlere soruşturma açıyor ve ardından dosyayı kapatıyor.
Tuncay Özkan’ın bugün savcılığa verdiği bu flash diskin içinde ise FETÖ’nün askeriyeden sivil yapılanmaya kadar bütün belgeleri, örgütlenmesi, topladığı paralar, düşmanlarına ilişkin fişlemesi var. Askeriyede binlerce kişilik kendi müridlerinin ve karşıtlarının listesi de bulunuyor.

ALEVİLERİN İSİM İSİM LİSTESİ

Dosyalar içinde FETÖ’nün kendi taraftarlarının verdiği paralar, konumları, durumları yer alırken karşıtlarının ise mezhepleri, özel yaşamlar gibi onlara karşı karalama amaçlı bilgiler yer alıyor. 
Flash diskin içindeki dosyalarda FETÖ’nün evlilik katalogları, evlenen müridlerinin uyacakları kurallar gibi iç kuralların dışında Türkiye’deki Alevilerin isim isim listesi de bulunuyor. 
Bu flash diskin soruşturma açılması için verildiği Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda kurulan Güneş Çalışma Grubu’nda bulunan tüm isimler ise şu an hapiste!


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.