Header Ads

AK Parti Sözcüsü: Seçimler zamanında yapılacak. Erken seçim yok


Erken seçim tartışmalarıyla ilgili konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Mahir Ünal,"Seçimler zamanında yapılacak. Erken seçim yok" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Mahir Ünal  NTV yayınında konuştu. Partinin eski MKYK üyhesi Ayhan Oğan’ın “Yeni bir devlet kuruluyor” sözüyle ilgili, “Bizim yaptığımız şey, Ak Parti ikrtidarı ya da başka iktidar döneminde, devleti yeniden yapılandırmaktır" diyen Ünal, şöyle devam etti: "Devlet böyle bir aygıttır zaten. 2000’lerin dünyasında, hızla değişen ihtiyaçlar karşısında devleti sürekli yeniden yapılandırmak zorundasınız. Bütün devletler için geçerlidir bu. Toplumsal talep ve ihtiyaçlar değiştikçe, devlet denen aygıtı da yeniden yapılandırırsınız. Cumhurbaşkanı, başbakan ve sözcüler açıklamaya tepki gösterdiler. Ana muhalefet, bu açıklama üzerinden yaşam kaygısı tartışmalarıyla birlikte siyasal bir tartışma alanı yaratmak istedi. Bunun daha fazla uzatılmasının bir anlamı olmadığını düşünüyorum."

AYHAN OGAN DİSİPLİNE VERİLECEK Mİ?

Ayhan Ogan'ın disipline sevk edilip edilmeyeceği ile ilgili de konuşan Ünal şöyle konuştu: "Sayın Oğan eski MKYK üyesi, şu an parti üyesi mi bilmiyorum. Ama Ayhan Oğan 'fikri bir söylem ortaya koydum' diyor. Oğan, 'Vesayet düzeni ortadan kalkıyor, cumhuriyetin temel ilke ve kazanımları 1960 darbesiyle ortadan kaldırıldı ve vesayet düzeni inşa edildi. Bugün bu devlet yapısı değiştiriliyor" diyor. Düşüncesinin ifadesi dolayısıyla partinin bir yaptırım uygulaması için, savunma alınması gerekir. 'Türkiye Cumhuriyeti'nin yıkılmasından yanayım' derse yaptırım uygularsınız. 'Kimse yıkamaz' diyor ve devletin yeniden yapılandırıldığını, vesayet düzeninin tasviye edildiğini, cumhuriyetin temel değer ve kazanımları etrafında devletin yeniden inşa edildiğini söylüyor..."

'CHP'LİLERİN AMACI KAFA KARIŞTIRMAK' 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Laiklik ve Atatürk ilkelerine yönelik?” sözünü de eleştiren Ünal, "Yapılan işlere bakalım. En son 16 Nisan’da 18 maddelik Anayasa değişikliği yaptık. Bunun içerisinde ilk 4 madde ile ilgili bir değişiklik teklifi var mı? Ya da AK Parti’nin bu maddelerle ilgili herhangi bir teklifi söz konusu mu? İlk 4 maddeyle ilgili hassasiyetlerini defalarca ilan eden AK Parti, iç tüzük değişikliğiyle bunu ortaya koymuşken, amaç kafa karıştırmak.
CHP sözcüsü dün bir belge almış, “Bu nedir?” diye soruyor. Azıcık üstüne baksa ne olduğunu görecek. İlgili birim açıklama yaptı zaten ama maksat burada hakikati aramak, gerçekte ne olduğunu ortaya koymak değil. Maksat kafa karışıklığı yaratmak" diye konuştu. 
 
AK PARTİ'NİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI 

AK Parti'nin yeniden yapılandırılmasıyla ilgili de konuşan Ünal, "Genel başkanımız partiyi yeniden yapılandırıyor. Bu yaparken yorgun olanlar varsa kenara çekilsin diyor. AK Parti'nni ilkelerniden edğerlerinden ayrılan kim varsa onunla yola devem etmeyeceğiz" dedi.

'ERKEN SEÇİM YOK'

Erken seçim tartışmaralıyla ilgili de konuşan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal seçimlerin zamanında yapılacağını açıkladı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.