Header Ads

Ameliyatsız burun estetiğiYüzün merkezinde yer alan burun, tarih boyunca yüz güzelliğinin en önemli öğesi oldu. Bazen büyük bir burun güçlü bir karakteri simgelerken, bazen minik ve kalkık bir burun güzelliğin göstergesi oldu. Kimi zaman da yüzün tüm ifadesini değiştirip estetiğini bozdu; uzun ve zorlu iyileşme süreçlerine rağmen defalarca ameliyatı göze aldık.

Ama sağlık teknolojisinin geldiği noktada artık ameliyat dışında da bir seçeneğimiz var. Klinik ortamında, sadece 10 dakika içinde uygulanabilen geçici dolgu maddeleriyle burun estetiği yapılabiliyor. Doktor Levent Türbedar bu mucizevi yeniliğin nasıl olduğunu anlattı.

10 dakikada yeni bir burun
"Doğru eğitim, doğru seçilmiş dolgu materyali ve yüz yapısına uygun estetik bir bakış açısıyla burun kusurlarını ortadan kaldırmak mümkün. Yurt dışında uzun zamandır uygulanan bu yöntem, ekonomik olmasının yanı sıra, son derece hızlı ve tatminkar sonuçlar verebiliyor. Üstelik uygulama sadece 10 dakika sürüyor.

Bitmiş bir resmi rötuşlamak kadar kolay
Doktor Türbedar; ameliyatsız burun dolgusu işleminin bir diğer önemli başarısının da, travmalardan veya estetik burun operasyonlarından sonra ortaya çıkan deformitelerin çok çabuk bir şekilde düzeltilebilmesi olduğunu söylüyor. Gereken şekil, belli oranlarda elde edilmiş olduğu için bu burunların düzeltilmesi adeta bitmiş bir resmi rötuşlamak kadar kolay oluyor. Ayrıca uygulama sonrasında lokal şişlik ve morlukların çok kısa bir süre içinde geçiyor.

Beğenilmezse çözümü var
Bu metodun en iyi yanlarından biri, deneme şansı vermesi. Beğenilmediği takdirde, bu dolgu maddesini 2 - 3 gün içinde eritebilen güvenli maddeler de mevcut.

1-3 yıl arası etki
Uygulamanın etkisi yaklaşık 1 sene kadar sürebiliyor ve bu sürenin sonunda da dolgu maddesi tamamen bitmediğinden biraz ilaveyle eksik giderilebiliyor. Öte yandan burun hareketsiz bir bölge olduğu için, etkinin daha uzun sürdüğü, bazı hastalarda 2-3 yıl kadar kullanabildiği gözlemlendi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.