Header Ads

Kani Beko Öğretmen Dünyası’nda


İzmir Kültür Park içerisinde düzenlenen 22. Tüyap Kitap Fuarı, okurlarla buluştu. 30 Nisan 2017 tarihine kadar sürecek fuar, havanın yağmurlu olmasına karşın yoğun bir ziyaretçi akınına uğradı.

Derneklere ayrılan 3 Nolu Salon, diğer salonlara göre daha az konuk alsa da emeğin temsilcisi DİSK Genel Başkanı Kani Beko, demokratik kitle örgütlerini ziyaretini aksatmadı.

Kani Beko, 301 D’de yayınlarını sergileyen Ulusal Eğitim Derneği yayın organı Öğretmen Dünyası’na ayrılan bölüme gelerek, Sıdıka Avar’ın ‘’Dağ Çiçekleri’’ adlı eserini edindi.

Beko, 4 Haziran 2017 tarihinde yapılacak seçime İzmir Çankaya Mahallesi muhtar adayı olan Neşe Şermeti ve Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi başkanı ile sohbet ederek süreci değerlendirdi. Önümüzdeki dönemin emekçilerin kıdem tazminatlarını tırpanlamak isteyenlere karşı çetin bir mücadele süreci olacağına işaret etti.


Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi yönetim kurulu üyesi olan Şermeti’ye desteğini yineledi.

Dernek Onursal Genel Başkanı Zeki Sarıhan, 23 Nisan’dan başlayarak 4 gün boyunca Öğretmen Dünyası’na ayrılan bölümde kitaplarını imzalayacak.

Haber ve fotoğraf : Osman Gazi OKTAY

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.