Header Ads

Temel Karamollaoğlu: Her türlü bloklaşmaya da ‘Hayır’Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ‘Hayır’ bloku içinde olmadıklarını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek Karamollaoğlu, her türlü bloklaşmaya ‘Hayır’ dediklerini belirterek, “Biz referandum öncesi bir ‘Evet’ bloku içinde yer almadığımız gibi, bugün oluşturulmak istenen bir ‘Hayır’ blokunun da tarafı değiliz. Tıpkı referandumda olduğu gibi, bugünde toplumu kategorize edecek, kutuplaştıracak, ayrıştıracak her türlü bloklaşmaya da ‘Hayır’ diyoruz” dedi.

‘Kutuplaşmanın tarafı olmadık’

Referandum öncesinde herhangi bir kutuplaşmanın tarafı olmamak için büyük çaba harcadıklarını dile getiren Karamollaoğlu, “Böylece toplumda daha büyük gerginliklerin daha keskin kutuplaşmaların yaşanmasına da engel olduk. Bu konuda da hamd olsun başarılı olduk. Böylece toplumda daha büyük gerginliklerin daha keskin kutuplaşmaların yaşanmasına da engel olduk” diye konuştu.

‘Yanlış devam ettiriliyor’

Referandum öncesindeki ‘yanlış’ın referandum sonrasında da devam ettirilmeye çalışıldığını söyleyen Saadet lideri, her türlü bloka karşı olduklarını net biçimde ifade etti: “Evet’ ya da ‘Hayır’ gibi düz tanımlamaların ötesinde ilkelerimiz ve değerlerimiz çerçevesinde hareket ediyoruz. Bizim ölçümüz ise bellidir. Milletimizin ve ülkemizin lehine olacak her türlü oluşumun içinde oluruz. Ama milletimizi kutuplaştıracak, ayrıştıracak her türlü bloğa da babamızın oğlu bile olsa karşı çıkarız.”

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.