Sayaç

Tüm Yayınlar

Pazartesi, Ekim 31, 2011

Yargıtay,"N.Ç'nin sanıklarla rızasıyla birlikte olduğu" yönündeki kararını onadı

Yargıtay'dan utandıran karar
Yargıtay 14. Ceza Dairesi, Mardin'de 13 yaşındaki N.Ç'ye tecavüz edilmesi ile ilgili 32 sanıklı davada, yerel mahkemenin "N.Ç'nin sanıklarla rızasıyla birlikte olduğu" yönündeki kararını onadı.

Daire bu nedenle, yerel mahkemenin sanıklara en az 10 yıl ceza verilmesini öngören tecavüz suçundan değil, en az 5 yıl ceza öngören “15 yaşından küçük biriyle rızasıyla birlikte olmak” suçundan ceza verilmesini yeterli buldu. Daire aynı gerekçeyle sanıklar hakkındaki “rızasını alarak alıkoymak” suçunun zamanaşımından düşmesi kararlarını da onadı ve böylece ‘zorla alıkoymak’ suçundan alacakları 5-10 yıl arası hapisten de kurtardı.

Öğretmen ailelerine 10 bin TL ödenecek

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, depremde hayatını kaybeden öğretmenlerin ailelerine ilk aşamada 10 lira yardım yapılacağın açıkladı.

NTV'nin canlı yayınına katılan Dinçer, depremde ölen öğretmenler, yıkılan okullar ve aksayan eğitim-öğretim faaliyetiyle ilgili gelinen noktaya ilişkin bilgi verdi. Dinçer, Van ve Erciş'teki büyük depremde 64 öğretmenin hayatını kaybettiğini, halen haber alınamayan öğretmenler olduğunu söyledi.

"Enkaz altındaki öğretmenlerin kesin sayısını bilemiyoruz" diyen Bakan Dinçer, "42 öğretmenin stajyer öğretmen olması nedeniyle ailelerine maaş bağlanmayacağı" iddialarına "Konuyla ilgili yasal düzenleme yapılabilir. Milli Eğitim Vakfı hem ölen öğretmenlerin ailelerine hem de yaralı öğretmenlere ilk etapta bayram öncesi 10 bin lira destek sağlayacak" ifadeleriyle yanıt verdi. Dinçer, Van'a 800 öğretmen atanacağını ve mağdur olan öğretmenler ile ailelerinin rehabilite edileceğini de kaydetti.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Yeni anayasa hazırlık sürecini anlattı

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 2012 yılı sonunda Anayasa konusunu noktalamak istediklerini belirterek, Uzlaşma Komisyonu'nun çalışma usul ve yöntemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Anayasa Uzlaşma Komisyonu çalışma usul ve yöntemlerini belirledi. Yeni anayasa hazırlık süreci dört aşamadan oluşacak. İlk aşama 'katılım, veri toplama ve değerlendirme' olacak. Bu kapsamda kurulan üç alt komisyon meslek odaları, Meclis dışındaki siyasi partiler, Anayasal kuruluşlar ve STK'ları dinleyecek. Yazılı görüş bildirmek için 31 Aralık sonuna kadar süre verildi. Görüşler 30 Nisan 2012'ye kadar iletilebilecek. Yeni Anayasa 2012 yılı sonunda noktalanacak. Meclis Başkanı Cemil Çiçek, "Önümüzdeki yılın sonunda anayasa konusunu noktalamak istiyoruz" dedi.

Prof. Dr. Metin Kale yazdı:"'29 Ekim' sırrı!"

İşte Atatürk'ün '29 Ekim' sırrı!

Cumhuriyet neden o gün ilan edildi?
Cumhuriyet neden 29 Ekim tarihinde ilan edildi. İşte Osmangazi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Metin Kale'nin Cumhuriyet Gazetesi'ndeki yazısı.

Dünya Savaşı, Avrupa’da 28 Temmuz 1914’te Avusturya-Macaristan’ın Sırbistan’a savaş ilan etmesiyle başladı. Ancak savaşın hemen başlarında Batı’da ve Doğu’da Alman saldırıları durakladığı için Almanlar Türkiye’nin bir an evvel savaşa girmesi için baskı uygulamaya başladılar.

CHP,Bülent Ecevit'in evinin satın alınmasına karar verdiCHP o evi satın alacak

CHP MYK Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in evinin satın alınmasına karar verdi

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit’in konutunun satın alınarak Bülent Ecevit Vakfı’na tahsis edilmesine karar verdi.

CHP MYK Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

KCK operasyonuna tepki gösteren 700 aydın

KCK operasyonu kapsamında Prof. Dr. Büşra Ersanlı’nın gözaltına alınması, aralarında Eski İstanbul Belediye Başkanı Ahmet İsvan, Prof. Dr. Cemal Kafadar, Ka-Der Başkanı Çiğdem Aydın, Prof. Dr. Fatmagül Berktay, Prof. Dr. Günay Göksu Özdoğan, Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, Prof. Dr. İsenbige Togan, Emekli Büyükelçi Temel İskit ve Yaşar Kemal’in bulunduğu, büyük çoğunluğu akademisyen 700 kişinin yayınladığı bildiri ile protesto edildi.

Prof. Dr. Büşra Ersanlı’nın gözaltına alınmasının, demokrasi ve hukuk devletine inanan tüm kesimlerde ciddi infiale neden olduğu belirtilen bildiri metni ve imzacıların listesi şöyle:

Ertuğrul Günay,'Elimizde kadehlerle kahkaha mı atsaydık?'

Günay'dan törenlerin iptali için ilginç açıklama

Ertuğrul Günay, törenlerin iptaline tepki gösterenlere 'Elimizde kadehlerle kahkaha mı atsaydık?' dedi.
Bakan Günay: 'Elimizde kadehlerle neden kahkaha atmadık' tepkisini anlayamıyorum.

Filistin artık UNESCO'da

Merkezi Paris'te bulunan BM Bilim, Eğitim ve Kültür Teşkilatı UNESCO'nun genel konferansında bugün yapılan oylama sonucunda Filistin'in üyelik başvurusu kabul edildi.

Oylama sonuçlarının açıklanması üzerine üye ülkeler Filistin'i ayakta alkışladı. Yapılan törende Filistin bayrağı UNESCO'ya üye devletlerin bayrakları arasına asıldı.

Oylamayı takiben Genel Konferans Başkanı Katalin Bogyay ve UNESCO Genel Direktörü İrina Bokova, Filistin'i kutlayan konuşmalar yaparken, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad Malki UNESCO üyelerine teşekkür etti.

Karayılan,'Kürtlere kendini yönetme hakkı tanınırsa PKK silah bırakır'

PKK liderlerinden Murat Karayılan, ETA'nın silah bırakmasını olumlu bulduğunu söylediği açıklamasında Kürtlere de kendini yönetme hakkı tanınması halinde PKK'nın silah bırakabileceğini söyledi.

PKK'ya yakınlığı ile bilinen Fırat Haber Ajansı'nda yayımlanan açıklamada Karayılan, “Peşmerge gerilla arasında hiçbir zaman savaş olmaz. Kürtlerin bir birine karşı bir kez daha savaşmasının zemini kalmadı. Bu konuda Kürt siyasetçileri ve sözlerine inancım var” dedi.

Böyle vahşet görülmedi! İran'da baba 3 kızını öldürürken videoya çekildi

İran’da hapisten geçici olarak çıkan bir baba üç kızını ormanlık bir alana götürüp kurşuna dizdi. Korkunç cinayet, kurbanların biri tarafından ölmeden önce cep telefonuyla kaydedildi.

İran’ın Şark gazetesinin haberine göre, daha önce silah kaçakçılığı yaptığından ömür boyu hapse mahkûm olan 53 yaşındaki Mehrdad, kızının düğününe katılacağını gerekçe göstererek yaklaşık iki ay önce hapishaneye verdiği kefaletle geçici olarak serbest bırakıldı.

İran’ın batısındaki Kermanşah ilindeki bir köyde yaşayan baba Mehrdad, düğün töreni için alışveriş yapacağını söyleyerek 19,12 ve7 yaşındaki kızları Mehtap, Mehsa ve Laden’i arabasına bindirerek kuytu bir alana götürdü. Uyuşturucu bağımlısı da olan baba, kalaşnikof silahıyla sakin bir şekilde her üç kızını da öldürdü.

AB'ye 26 tabut!


Belçika'nın başkenti Brüksel'de, Türkiye'de son dönemlerde artan terör olaylarını kınamak için miting düzenlendi. Avrupa Komisyonu ve Avrupa Parlementosu'nun bulunduğu ünlü Schuman Meydanı'nda 50'ye yakın dernek temsilcisi ve 500'ü aşan kişi ellerinde Türk bayrakları ile şehitleri anıp, terörü lanetlediler. Türk kökenli politikacıların da destek verdiği miting, 29 Ekim Cumhuriyet bayramı ile anlamlı oldu.

Gösteriyi düzenleyen 'Düzenleme Platformu' adlı sivil insiyatife, Azeri Türkleri'nin yanısıra, askerlik görevini güneydoğuda yapmış vatandaşlar katıldı.

Gösteriye, platform bünyesindeki derneklerin yanı sıra Azeri Türkleri de destek verdi. Türk bayraklarıyla miting alanında toplanan kalabalık grup, teröre lanet yağdırdı. İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim'in okunmasıyla başlayan mitingte, AB binalarını gören cepheye, üzerlerinde Çukurca şehitlerinin fotoğrafları bulunan Türk bayrağına sarılı 26 tabutun başında bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

İstanbul’da deprem olsa çadır kuracak yer var mı?

Türkiye Belediyeler Birliği'nin Ekim ayı olağan encümen toplantısı "Deprem Özel Gündemi" ile İstanbul'da yapıldı. Topbaş, çadır kent alanlarının imara açıldığı iddiasıyla ilgili ‘Bunlar işi sulandırma. İşin özü değil. Başka boyutuyla olayı anlatmak lazım. Bunun hazırlıkları çok ciddi ölçekte yeterli ölçekte var.’ dedi.

Florya'daki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tesisleri'ndeki toplantıya aynı zamanda Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve encümen üyeleri katıldı. Toplantıda Van depreminde yaşananlar ve olası bir İstanbul depreminde yapılması gerekenler masaya yatırıldı.

Viyana'da 'Şehitlerimizi anmak ve terörü lanetlemek' yürüyüşünde olaylar

Viyana'da ortalık karıştı!

Avusturya'nın başkenti Viyana'da gergin saatler yaşandı. 'Şehitlerimizi anmak ve terörü lanetlemek' amacıyla bir yürüyüş gerçekleştiren vatandaşlarımız şehrin merkezinde bulunan batı istasyonu önünde toplanarak parlamento binasına kadar bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Uslu: Her gün en az 150 TIR geliyor. Bu 10 gün sürse, bu Van’ın 3 yıllık ihtiyacı demek

'Bu 10 gün daha sürerse...'

Vali Yardımcısı Uslu'dan çağrı: Her gün en az 150 TIR geliyor. Bu 10 gün sürse, bu Van’ın 3 yıllık ihtiyacı demek
Türkiye 'vicdan sınavı'ndan geçti. Sırada lojistik sınavı var. Vali Yardımcısı Uslu: Bölgeye günde 150 yardım TIR'ı giriyor. 400 kişi bu yardımlarını tasnif etmeye çalışıyor.

O çukurlar ölü bir fay hattına aitmiş

Batman'daki esrarengiz çukurlarla ilgili ön rapor açıklandı

Batman'da belediye ekiplerinin yol çalışması sırasında ortaya çıkan 300 metre derinliğindeki çukur ile ilgili çalışma yapan Batman Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan ekip, ön raporunu açıkladı. Raporda; çukurun fay hattı üzerinde olduğu, hattın ölü bir fay olabileceği ancak dikkat edilmesi gerektiği belirtildi.

Batman Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. Yaşar Eren, Doç.Dr. Mehmet Tahir Nalbantçılar, Yrd.Doç.Dr. Turgay Beyaz, Yrd.Doç.Dr. Salih Dinç. Yrd.Doç.Dr. Murat Ünal, Jeoloji Yüksek Mühendisi Şükrü Aslan ve Süleyman Polat 'tan oluşan komisyon, Esentepe Mevkisi'nde belediye ekiplerinin yol yapımı sırasında ortaya çıkan 300 metre derinliğindeki çukurla ilgili yaptıkları teknik çalışmanın ön raporunu hazırladı. Raporda çukurun oluştuğu yerin fay hattının üzerinde olduğu ve fay hattının ölü bir hat olabileceği belirtilerek, dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

Libya, KKTC'yi fiilen tanıdı

Libya'yı yöneten Ulusal Geçiş Konseyi'nin Sağlık Bakanı Abdal Rahman Kıssa, Lefkoşa'ya gidip Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi'yle protokol imzaladı. Protokolle Libya, KKTC'yi resmen olmasa da filen tanımış oluyor.

Libyalı hasta ve yaralıların bir bölümü, Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi görecek. Protokol, ayrıca sadece Türkiye tarafından tanınan KKTC"nin resmen olmasa da fiilen Libya tarafından tanınması anlamına geliyor.

Libya'da yönetimi elinde tutan Ulusal Geçiş Konseyi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde önemli bir anlaşmaya imza attı. Anlaşmaya Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Suat Günsel ile Libya adına Geçiş Konseyi'nin Sağlık Bakanı Abdal Rahman Kıssaimza attı. İmza töreninde KKTC Başbakan İrsen Küçük de hazır bulundu.

Figen Özen yazdı:"Cumhuriyet'i Geri Alacağız"

29 Ekim sabahı…Gözlerimizde yüreğimizdeki öfkenin, kızgınlığın yansıması ana, kız ilk önce birbirimizin bayramını kutlayarak başladık güne…
Sonra Gökçe son derece kararlı bir sesle şunları söyledi bana…
- Anam, merak etme Cumhuriyet’i geri alacağız.
Bu inançla, omuzlarımızda bayraklarımız çıktık yola. Cumhuriyet Bayramı’nı, Cumhuriyet Alanı’nda kutlamaya gidiyorduk.

Erol Manisalı yazdı:"Çarpık Demokrasi, Çarpık Yapılaşma"

- Piyasa mal, hizmet üretir ve satar.
- Aynı şekilde bina, mesken de üretir.
- Kimi zaman “piyasa dışında” bireyler de kendi meskenlerini yaparlar. Evde yoğurt ya da reçel üretir gibi evciklerini inşa ederler. Çoğu zaman kaçak ve bilgisizce, el yordamıyla işlerini görürler.
Oysa binalar,meskenler de bir “mal”dır. Bir otomobilin ya da bisikletin nasıl ki standardı varsa, binanın da standardının olması gerekir.
Teknik hesapları, donanımı, yangın çıkışı misali uyulması gereken kurallar vardır. Ancak Türkiye’de bunların bilinmesine karşın uygulaması çok zayıftır veya hiç yoktur.
Kırsal alanlarda ve gecekondu semtlerinde hiçbiri uygulanmaz. İnsanlar kendi oturacakları meskenleri yaparken de “içine girecekleri tabut binalar”a hiç mi hiç aldırmazlar.
Neden mi?

Işık Kansu yazdı:"Türkiye’den peşmergeye bedava elektrik…Irak için güncelleniyoruz"

Kuzey Irak’a giden bir arkadaşımız anlattı: “Bölgedeki evlerin hiçbirinde elektrik saati yok. Türkiye’den gelen elektrik bedavaya tüketiliyor!”
Irak’a yapılan elektrik dışsatımını uzmanlara sorduk, durumu şöyle özetlediler:
TEİAŞ’ın raporuna göre, 2009’da Irak’a 1 milyar 215 milyon kilovat saat, 2010’da ise 1 milyar 288 milyon kilovat saat elektrik satılmış. Türkiye’nin toplam elektrik ihracatı da zaten 2009 yılında 1 milyar 545 milyon kilovat saat, 2010’da ise 1 milyar 917 milyon kilovat saat. Yani elektrik ihracatının 2009’da yüzde 78.6’sı, 2010’da da yüzde 67.2’si Irak’a yapılmış. İhracatçılar Birliği verilerinden çıkan sonuca göre, Irak’a 1 kilovat saat elektrik ortalama olarak 2009’da 11.76 kuruşa, 2010’da 11.55 kuruşa satılmış görünüyor. Aynı dönemde, Enerji Piyasası Denetleme Kurumu’nun (EPDK) açıkladığı Türkiye ortalama toptan elektrik satış fiyatı 2009’da 13.32 kuruş, 2010 yılında 14.07 kuruş. EPDK’nin açıkladığı TETAŞ tarifesi de 2009’da 13.3 kuruş, 2010’da ise 15.28 kuruştur. Yani bu durumda HES’lerden nükleer santrala değin elektrik üretim yatırımları için birçok tartışmanın sürdüğü Türkiye, kendi ülkesindeki satış fiyatından daha ucuza Irak’a elektrik sağlıyor.
Özetle, elektrik bize pahalı, onlara ucuza satıldığına göre, aradaki farkı Türk halkı “güncelleme” yoluyla karşılamış oluyor.
Övünçle bağırabiliriz:
Ne mutlu Türküm diyene!

Işık Kansu
Cumhuriyet

Naci Beştepe yazdı:"Genelkurmay Başkanı Açıklamaları,PKK ve Cumhuriyet Bayramı"

Gnkur Bşk. Org.Sayın Necdet ÖZEL, NTV ‘ye açıklamalarda bulundu.
Bireysel düşüncelerimi, sade bir vatandaş gibi aktarmak istiyorum.
Yineleyeyim ki yanlış anlaşılmasın; bireysel ve sade vatandaş olarak.
Hava harekatı ( 17 Ağustos’tan bu yana) neticesinde 270 teröristin etkisiz hale getirildiği bilgisi ne derece teyit edilmiştir bilemiyorum. Gnkur.Bşk. söylediğine göre güvenilir kaynaklardan alınan verilere dayanması gerekir. Ben hava harekatı sonucu zayiat verdirildiği haberlerine hep kuşku ile bakarım.
Teröristin cesedine ulaşmadıkça veya terör örgütü açıklamadıkça rakamlar çok anlam ifade etmez.
“Hava harekatının psikolojik baskı oluşturduğu” savı doğru olabilir, kanıtlanmaya muhtaçtır. Kanımca, kara harekatı ile müşterek olduğu ve hedef tarifine dayalı olarak yapıldığı sürece daha doğrudur.
ABD’den istihbarat alındığı ve bunun geliştirilmesi için çalışmaların sürdürüldüğü açıklaması bana hiç bir anlam ifade etmiyor. Ben ABD’nin bize gerekli istihbaratı verdiğine hiç inanmadım. Kesin neticesini görmedikçe de inanmayacağım.

Gazanfer Eryüksel yazdı:"Her Türlü Ayrılıkları Öteleyerek Milleti Birleştirmek…"

Kanla, irfanla, devrimle kurulan Cumhuriyet’in varlığı tehlikededir. Emperyalizmin uluslararası çeteleri, dâhili işbirlikçiler yetiştirerek ulus devletin parçalanması ve kendi denetimlerinde çakma devletçiklerin inşasının peşindedirler.
Ülkemizde uygulanan her türlü yasak ve benzeri politikalar, emperyalizmin “BÖL-YUT” politikasının ürünüdür.

Fetullahçı yayınlara konuşan İklim Bayraktar: Bana ilk bıçağı Oda TV sapladı


Gülen Cemaati’nin yayın organı Aksiyon Dergisi’nden YORUMSUZ!!! Kimler kimlerle hangi organizasyonun parçası anlaşılsın diye yayınlıyoruz…YORUM SİZİN..

Açılımın yarattığı düşmanlık kendini gösterdi

Sevgili okurlar; bütün haftayı Van depreminin yarattığı acı ve yaşadığımız onca felâkete rağmen hâlâ yeterli dersi almadığımız ve gereğini yerine getiremediğimiz gerçeğinin hüznü ile geçirdik. Korkum yeni bir felâkete kadar yine her şeyi unutup hayatımıza devam edecek olmamız. Bu gerçeği artık değiştirmemiz gerekiyor.

Yurtsan Atakan yazdı:"İnternette sansüre 21 gün kaldı!

Akşam gazetesi yazarı Yurtsan Atakan, 22 Kasım’da geçilecek uygulamaya dikkat çekti.

İşte Atakan’ın yazısı…
İnternet sansürünün kurumsallaşmasına sadece 22 gün kaldı ve kimseden çıt yok. Oysa başlatılacak olan sansür uygulamasına demokratından cumhuriyetçisine, liberalinden sosyalistine kadar totaliteristlerden başka herkesin şiddetle karşı çıkması gerekiyor.

Saraydakilere hak, dışarıdakilere günah!

Osmanlı merakının ve tutkusunun son birkaç yıldır hortlaması, televizyonlardaki “saray dizileri”nden sonra bu konuda yayınlanan kitapların sayısının da artmasına yol açtı…

Özelikle Muhteşem Yüzyıl’ın estirdiği hava, Harem Dairesi’ni yeniden hayatımıza soktu.

Hasan Pulur yazdı:"Baskın, deprem soruşturma"

HER günümüz bir tarih ama, bu son on gün bir başka tarih… Önce PKK, Hakkâri’de karakol basıyor, 24 şehit ve gazi…
Arkadan Van depremi…
Tarihe böyle mi geçecekler, kuru kuruya…
Tarih sayfalarına, bu iki olayın araştırıldığı, sorgulandığı, yargılandığı geçmeyecek mi?
* * *

Mustafa Balbay yazdı: "Medya Küreselleşmesi…"

Demokratik rejimlerde medya, iktidarı denetler.

Otoriter ya da otoriter eğilimli

Rejimlerde iktidar, medyayı denetler.

Nokia out, iPhone in


Devler krizi anlattı uykuyu oyunbozan ‘iPhone’ kaçırıyor
Cep’te Sony Ericsson havlu attı. Nokia, Blackberry, Motorola sıkıntılı günler yaşıyor. iPhone’un yükselişiyle dengeleri değiştirdiği pazarda Asya merkezli HTC, Samsung, ZTE fark yaratmaya oynuyor

Honda Türkiye, üretime ara verme kararı aldı

Honda Türkiye, sel felaketi nedeniyle Tayland kaynaklı bazı alt parçaların üretilememesinden dolayı 14 Kasım’dan itibaren otomobil üretimine ara vereceğini açıkladı.

Honda Türkiye’den yapılan yazılı açıklamada, Tayland’da birkaç haftadır yaşanan şiddetli yağışların hem bölgede büyük tahribata neden olduğu, hem de bölgedeki Honda operasyonlarını olumsuz yönde etkilediği belirtildi. Bu nedenle Ayuttahaya bölgesinde otomobil üretimi yapan Honda Automobile Co. ve Bangkok bölgesinde güç ürünleri ve motosiklet üretimi gerçekleştiren Thai Honda Manufacturing’in üretimlerini durdurmak zorunda kaldığı, sel felaketinden dolayı Honda’ya pek çok alt parça sağlayan firmanın, üretimlerini maalesef sürdüremediği açıklandı.

Finansbank’a "en iyi çağrı merkezi" ödülü

Finansbank, IMI Conferences tarafından bu yıl 6. kez gerçekleştirilen "İstanbul Çağrı Merkezi Ödülleri" kapsamında birincilik ödülüne layık görüldü.

Finansbank’tan yapılan açıklamada, yarışmada çağrı merkezlerinin "strateji ve liderlik", "süreç yönetimi", "insan kaynakları ve gelişim yönetimi", "operasyonel planlama", "teknoloji kullanımı", "performans yönetimi ve elde edilen sonuçlar" ile "yenilikçi/fark yaratan uygulamalar" başlığı altında yedi ana kategoride değerlendirildiği belirtildi.

Avea'nın karı yüzde 21 arttı

Avea, 2011 yılı 3. çeyreğinde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 21 artışla 816 milyon lira gelir elde etti.

Avea’nın 2011 yılı 3. çeyrek finansal sonuçları, Avea Genel Müdürlüğünde düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.

Avea Üst Yöneticisi (CEO) Erkan Akdemir, üçüncü çeyrekte 816 milyon lira ile şirketin toplam gelirlerinin rekor seviyeye ulaştığını belirterek, gelirlerin, bir önceki çeyreğe göre yüzde 8, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 21’lik bir artış gösterdiğini kaydetti.

Japonya, aşırı değerlenen Yen’e müdahale etti

Japonya Maliye Bakanı Jun Azumi, Japon Yeni’nin ABD Doları karşısında yeni bir rekor kırmasının ardından piyasaya müdahale ettiklerini bildirdi.

Azumi düzenlediği basın toplantısında, dolar karşısında aşırı değer kazanan yendeki yükselişi durdurmak için yerel saatle 10.25’te döviz piyasasına müdahale etme talimatı verdiğini belirtti ancak müdahalenin miktarına ilişkin bilgi vermedi.

İtalyan öğrencilerden ani ölüm sanatsal çalışması

Volkan Konak öyle şey demezVolkan Konak ile megazin muhabirleri arasında geçtiği iddia edilen diyalog sanatçının menajeri tarafından yalanlandı.

Dev koro Van için söyledi

40 grup ve müzisyenin depremzedeler için düzenlediği konseri 13 bin kişi izledi. Toplam 431 bin lira yardım toplanan konserde izleyicilerin getirdiği yardımlar da 4 kamyonla Van’a gönderildi

Rock müziğinin önde gelen 40 temsilcisi, dün 7.2’lik depremle sarsılan Van’ın yaralarını sarmak için düzenlenen “Van İçin Rock” konseri için bir aradaydı. İlk kez böyle büyük bir organizasyona imza atan ünlü müzisyenleri Maçka Küçükçiflik Park’taki konserde yaklaşık 13 bin kişi izledi.
Rock müziğin ünlü isimlerinin yanı sıra alternatif gruplarını dinlemek isteyenler, erken saatlerden itibaren Maçka Küçükçiftlik Park’ın kapısında uzun kuyruklar oluşturdu. Müzikseverlere sahneden sık sık alanda kurulu olan yiyecek ve içecek standlarından alışveriş yapmaları çağrısında bulunuldu. Müzikseverlerin yaptıkları alışverişlerin Kızılay aracılığıyla deprem bölgesine ulaştırılacağı duyuruldu.

Şahin Irmak, “Kimsenin haddine değil İstiklal Marşı’nı sarhoş masalarına meze yapmak”


Cumhuriyet Bayramı, önceki akşam vatandaşların Nişantaşı ve Bağdat Caddesi’nde düzenlediği etkinliklerle coşkuyla kutlandı. Şahin Irmak’ın İstiklal Marşı söylenirken ayağa kalkmaması dikkat çekti. Ünlü oyuncu İstiklal Marşı’nda ayağa kalkmamasının Twitter’da yayılması üzerine, “Kimsenin haddine değil İstiklal Marşı’nı sarhoş masalarına meze yapmak” diyerek tweet attı.

'Sıfır' faaliyetle 'rekor' kâr

Bir yıldır faaliyet göstermeyen ve personel sayısı 6'ya inen Usaş, döviz kurundaki artış ve faiz geliriyle yılın ilk dokuz ayında 14.3 milyon TL kâr elde etti.

Borsada bazı şirketler yüzlerce çalışan ve günde üç vardiya çalışmasına rağmen kâr edemezken, bazı şirketler ise neredeyse ‘sıfır’ personel ve ‘sıfır’ faaliyet ile önemli kâr rakamlarına imza atıyor. Radikal Gazetesi'nin haberine göre, bu şirketlere en tipik örnek ise Usaş (Uçak Servisi Anonim Şirketi).

İstanbul Atatürk Havalimanı İç Hatlar terminalindeki restoran işletmesine son verdiği 30 Eylül 2010 tarihinden bu yana herhangi bir faaliyeti bulunmayan Usaş, yılın dokuz aylık dönemini 14 milyon 279 bin lira net kârla tamamladı. Şirket 4.3 milyon TL ciro elde ettiği geçen yılın aynı döneminde 1.2 milyon lira zarar etmişti.

TAV ‘Medine’ için imzayı attı

TAV Havalimanları, Suudi Arabistan’ın ilk havalimanı özelleştirmesi, Medine Havalimanı’nın yap-devret-işlet projesi için konsorsiyum ortakları Al Rajhi ve Saudi Oger ile birlikte Suudi Arabistan Sivil Havacılık Otoritesi (GACA) ile sözleşme imzaladı.

Dünya'da bir tek Rusya'da saatler geri alınmadı

Rusya'da saatler geri alınmadı
Rusya, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu birçok ülkede dün uygulanmaya başlanan kış saatine geçmedi. Saat değişimi sebebiyle yaşanan strese engel olmak için bu kararın alındığı açıklandı.

Rusya'nın yaz saatinde kalmaya devam ederek, saatlerin geri alınmayacağı devlet başkanı Dimitri Medvedev tarafından Mart ayında açıklanmıştı.

Böylece, Rusya'da saatlerde herhangi bir değişiklik yapılmamış oldu.

Dünya vatandaşlık numaranızı aldınız mı?

Dünya nüfusunun bugün 7 milyara ulaşması bekleniyor. Tarihin büyük bir bölümünde çok yavaş artan nüfus, son 50 yılda iki kattan daha fazla arttı.

Mehmet Tezkan yazdı:"Vergi Değil Demokrasi Sorunu"

Sistem kısaca şöyledir.. Devlet vergi adı altında vatandaşından para toplar..
Siyasal iktidarlar o parayı istediği gibi harcar.. Kötü harcarsa, çar çur ederse, seçmeni memnun edemezse bir sonraki seçimde al aşağı edilir..
Memnun ederse ikinci dönem için vize alır..
Muhalefetten beklenen (aslında Meclis demek daha doğrudur ) iktidarı seçmen adına an be an denetlemektir..
Oyunun kuralı budur..
* * *

Yardım uçakları alanda çarpıştı

Van’daki depremzedeler için yardım malzemesi getiren Kırgızistan uçağı, Gürcistan’dan gelen yardım uçağının kanat kısmına çarptı

Beşar Esad’ın askerleri tarafından vuruldu

Dünyayı ayağa kaldıran fotoğrafSuriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın askerleri tarafından başarından vurulan bir çocuğun fotoğrafını görenler tepki yağdırıyor.

Avrupa Merkez Bankası'na sert ve acımasız başkan, Mario Draghi

Avrupa Merkez Bankası, bu hafta eski Başkan Jean-Claude Trichet’in yerine geçecek Mario Draghi’nin dümenin de yeni bir döneme girecek. Analistler tarafından sert ve acımasız olarak tanımlanan Draghi’nin strateji değişikliği sinyalleri, euro bölgesinin geleceği için hayati önem taşıyacak.

Şu anda İtalya Merkez Bankası Başkanı olan Draghi, görevini bırakmak üzere olan Trichet’in önüne geçmemek için olaylara çok fazla müdahale etmedi.

İstanbul 10 milyon kişiyi ağırlayabilir

İstanbul, 766 otelde 93 bin 299 yatak kapasitesi ile yılda yaklaşık 10 milyon nüfusu ağırlayabilecek potansiyele ulaştı

Ergenekon davasında olay

Birinci “Ergenekon” davasının tutuklu sanıklarından İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in avukatı Hasan Basri Özbey'in 16 celse duruşmalardan men edilmesini ve taleplerin 15 dakikayla sınırlandırılmasını protesto eden 11 avukat duruşma salonunu terk etti.

Diyarbakır'da 28 milyon TL'lik esrar

Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Ortaç, Yalaca ve Bağlar köylerinde yapılan 36 ayrı operasyonlarda 8 ton 150 kilogram esrar ele geçirildi. Ele geçirilen esrar maddesinin PKK'ya finansal destek sağladığı belirtilirken operasyonu jandarma ve özel harekat timlerini ortak yaptı. Ele geçirilen esrarın değerinin 28 milyon TL olduğu belirtildi.


DHA

İstanbul'dan Van'a yardım için giden nevresimin içinden 5 bin lira çıktı

Van 7.2'lik depremle yıkıldı.. Yüzlerce insan hayatını kaybetti, binlerce bina yıkıldı. Türkiye'nin her yerinden Van'a yardım yağdı. 'Van'da gönderilen yardımlar yağmalanıyor' haberlerini bertaraf edecek bir güzel haber geldi Van'dan.. Van'da bir depremzede yardım için İstanbul'dan gönderilen nevresimin içinde bulduğu 5 bin lirayı iade etti.

Dünyada 1 milyar kişi temiz sudan yoksun

Dünyada 1 milyar kişi, temiz içme suyuna erişim sağlayamıyor, 2 milyar kişi ise gerekli hijyenden yoksun. Her yıl çoğu çocuk yaklaşık 500 milyon kişi, su yoluyla bulaşan hastalıklar nedeniyle yaşamını yitiriyor. Su kullanımı ise dünya nüfusundan çok daha büyük bir hızla artıyor.


Merkezi Washington'da bulunan düşünce kuruluşu Dünya Kaynakları Enstitüsü, su kullanımının 2007 ile 2025 yılları arasında gelişmekte olan ülkelerde yüzde 50 oranında, sanayileşmiş ülkelerde ise yüzde 18 oranında artacağının öngörüldüğünü belirtti.

Kuruluş, suyun önümüzdeki yıllarda petrol gibi çok önemli ticari madde haline geleceğini kaydetti.

Dünya üzerindeki içilebilir su miktarının sadece yüzde 8'i evlerde kullanılırken yüzde 70'i sulama için ve yüzde 22'si de sanayide tüketiliyor.

Depremzedelere 'ücretsiz ilaç' veriliyor

Sağlık Bakanlığı ve İstanbul Eczacılar Odası, 7.2 şiddetinde depremin yaşandığı Van'ın Erciş ilçesinde yaşayan depremzedelere reçete ile ''ücretsiz ilaç'' veriyor.

20 milyon tonluk “Kıta Katili” lakablı göktaşı Dünya'ya yaklaşıyor

Saatte 37 bin km hızla yaklaşan 20 milyon tonluk göktaşıyla çarpışma riski, 2012 veya 2013’te netleşecek.

Mısır mitolojisinde kötülüğün simgesi, karanlıklar ve kaos tanrısı Apofis’in adı verilen, “Kıta Katili” lakabı takılan göktaşının Dünya’yı vurma ihtimali, bilim adamlarını harekete geçirdi. Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) uzmanlarına göre 20 milyon tonluk, 300 metre çapında Apofis adlı göktaşı saatte 37 bin km hızla Dünya’ya yaklaşıyor. NASA’nın göktaşını durdurması için 25 yılı var.

Evlendirme dairelerinde yoğunluk 11.11.11 tarihi için

Özel güne özel tarih: 11.11.11
Evlenmek isteyen çiftlerin, nikah tarihlerini anlamlı ve hatırlanır kılmak için ''11.11.2011''i tercih etmesi, bu tarihte evlendirme dairelerindeki yoğunluğun artmasına neden oldu.

Adana'da evlilik tarihlerini özel olmasını isteyen Tahsin Cem Ülker ve Eda Alimen çifti de nikah için 11 Kasım'ı tercih edenler arasında. Düğün davetiyelerini de bir rakamlarıyla süsleyen genç çift davetiyelerinde şu ifadelere yer verdi:

''1 tesadüfle kesişti yolumuz. 1 görüş 1 yürek atışı...1 belirsizlikle başlayan, 1, 1'imizi tanıdıkça artan sevgide buluştuk. 1'inci günden beri her şeyin bittiğini düşündüğümüzde bile hayırlısını diledik, takdir-i ilahi dedik. 1 anda yeşerdi tükendiğini düşündüğümüz umutlarımız. 1 yürek olmak için çıktık bu yola ayrı bedenlerle. Gönlümüze hasret yazılmadan, sevgimize mezar kazılmadan... Hayırlısı dileyerek çıktığımız bu yolda, evet demek için hazırız. Hayatımızın en önemli dönüm noktalarından biri olan 11.11.11'de tüm akraba ve dostlarımızı yanımızda görmekten onur duyarız. Eda ve Tahsin Cem.''

Hamaney ile Barzani, sınır güvenliği konusunda birlikte hareket edecekler

Hamaney ile Barzani anlaştı!
İran'da bulunan Kuzey Irak'taki bölgesel Kürt yönetimi Başkanı Mesud Barzani, İran'ın dini lideri Ayetullah Hamaney ile görüştü. İkili, sınır güvenliği konusunda birlikte hareket etme kararı aldı.

İran’ın dini lideri görüşme sırasında Irak’taki bütün etnik, dini ve halk kesimlerinin ABD güçlerinin kendilerine dokunulmazlık hakkı tanınması teklifini reddettikleri için askerlerin çekilme kararı aldıklarını söyledi.

İran, Washington yönetimine nota verdi

İran'dan ABD'ye nota!
İran, Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçisine yönelik suikast planlarıyla ilişkisi olduğunu iddia eden Washington yönetimine nota verdi.


Adı açıklanmayan bir Amerikalı yetkili, diplomatik notanın Cuma günü Washington’a ulaştığını ve Tarhan’ın suçlamalar karşısındaki hoşnutsuzluğunu içerdiğini söyledi.

İran daha önce de suçlamaları reddetmişti.

Kaddafi nefessiz kalmış

Libya'nın eski lideri Muammer Kaddafi'nin ölümüne nefes alma merkezinin felç olmasının neden olduğu bildirildi.

Kaddafi'nin ölüm raporunu hazırlayan doktor Ebu Bekir Trayna, Alman Spiegel dergisine yaptığı açıklamada, ağır kafa yaralanmasının beyin kanamasına neden olduğunu, beyindeki nefes almayı kontrol eden merkezin baskılanması sonucu da Kaddafi'nin nefes almasının durduğunu belirtti.

DASK, sigorta ödemelerine başlıyor

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı, Van'daki depremin ardından, tamamen yıkık yerler için Kurban Bayramı öncesi, hafif ve orta düzeydeki hasarları da bayram sonrası ödemeye başlayacaklarını bildirdi.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı, Van'daki hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini, eksperlerinin cuma gününden itibaren bölgeye intikal ederek çalışmalara başladığını, ilk anda bölgeye 45 sigorta eksperinin gittiğini, hasar tespitlerini daha hızlı yapabilmek için deprem bölgesinde ''olağandan'' daha fazla eksper görevlendirdiklerini, bu hafta içerisinde de bu rakamı 100'e çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.

10 ayda 177 hakim meslekten ayrıldı

10 ayda 177 hakim ve savcı meslekten ayrıldı. Bunlardan 56'sı yaş haddinden emekli oldu. 119 kişiden 17'si emeklilik koşullarına sahip olmadığı halde istifa etti. Geriye kalan hâkim ve savcı ise emekli olarak yargıdan ayrıldılar. Yargıtay'da 5 hâkimin daha mesleğine veda edeceği belirtiliyor.


Sert bir açıklamayla 65 yaşını doldurmadan emekliliğini isteyen Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimi Ayşe Altun, "Allah verdikçe sınıf arkadaşı verdi ve Türk yargısı dizayn edildi" diyerek, Yargıtay 1. Hukuk Dairesi Tetkik Hâkimi Celal Çelik ise, "Türk yargısı çok derin sıkıntılar yaşıyor. Bana göre Türk yargısı bitmiş bile diyebiliriz" sözleriyle emeklilik yaşını bile doldurmadan meslekten ayrıldılar. Yargıda istifa depreminin süreceği belirtiliyor. Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun verilerine göre 10 ay da 177 hakim ve savcı meslekten ayrıldı.

Kamuda maaşlar, bayramdan önce ödenecek

Kamuda maaşlar, 4 Kasım cuma günü avans olarak ödenecek. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kasım ayı aylıklarının avans olarak ödenmesine ilişkin genelge yayımladı.

Genelgeye göre, aylıklarını personel kanunlarına göre alanlara, 15 Kasım 2011 tarihinde ödenmesi gereken tüm hakedişler, 4 Kasım cuma avans olarak ödenecek. Kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli personel, işçi ve diğer personel hakkında da aynı şekilde işlem yapılacak.

Uydudan yıkım fotoğrafı

AFAD, deprem hasarını uydu görüntüleriyle takip ediyor.

Tayyip Erdoğan, Ulusa Sesleniş, "Deprem İtirafı"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Ulusa Sesleniş" konuşmasında Van'daki deprem sonrası yapılan müdahaleleri hatırlatarak "Kusurlarımız oldu elbet" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Ulusa Sesleniş" konuşmasında Van'daki deprem sonrası yapılan müdahaleleri hatırlatarak "Kusurlarımız oldu elbet" dedi. Erdoğan, terörle mücadele için ise, "terör örgütünü oksijensiz bırakmak için her türlü tedbiri alıyoruz" diye konuştu.

Erdoğan, televizyonlarda yayımlanan Ulusa Sesleniş konuşmasında vatandaşlara seslendi.

Türkiye'de yaşayan en etkili isimler kimler?

Time dergisi her yıl dünyanın en etkili 100 kişisini sıralayan bir liste yapıyor... Listeye liderler, bilim insanları, sanatçılar, düşünürler, din adamları giriyor. Peki Türkiye'de yaşayan en etkili isimler kimler? Yoğun gündemde hayatımıza kimler yön veriyor?

4 YÜZ, 'Türkiye'nin en etkili 10 ismi kim' sorusunun cevabını aradı. Enis Berberoğlu, Ertuğrul Özkök, Sedat Ergin ve Ahmet Hakan'ın kalemlerinden, sonuçları çok konuşulacak, çok tartışılacak bir liste ortaya çıktı

Sedat Ergin hariç hiç kimse Genelkurmay Başkanı Özel'i en etkili 10 kişi arasında görmüyor.

Her listede en az bir kadın var. Listesinde iki kadına birden yer veren tek isim Ahmet Hakan: Leyla Zana ve Emine Erdoğan.

Sedat Ergin'in listesi protokol listesi gibi: Bir başbakan, üç bakan, bir cumhurbaşkanı ve ana muhalefet lideri var.

İsim olarak değil de meslek grubu olarak seçilen tek bir başlık var: Özkök'ün listesinde yer alan özel yetkili savcılar...

İş dünyasından sadece üç isim öne çıkıyor: Ali Sabancı, Ümit Boyner ve Muhtar Kent.
Ertuğrul Özkök hızını alamayıp ikinci bir yedek listesi hazırladı. Enis Berberoğlu ise kızı adına 'Junior Top Ten' listesi çıkardı.

İşte o listeler...

Jobs'ın plakasız otomobil sırrı ortaya çıktı

Apple'ın efsane patronu ölümünün ardından da gündemden düşmüyor. Plakasız araç kullanma merakı anlaşılamayan Jobs'ın neden plaka kullanmadığını arkadaşı anlattı

Pankreas kanseri dolayısıyla hayata veda eden Steve Jobs'ın kullandığı Mercedes marka otomobillerle plaka bulunmazdı.

Macaristan'ın gelmiş geçmiş en ünlü hırsızı bakın ne olmak istiyor!

Macaristan'da, 1995-1999 yılları arasında 27 banka, postane ve turizm acentesinden 140 milyon Forint (700 bin dolar) tutarında soygun gerçekleştiren ve paranın büyük bölümünü zevklerine harcayan, ülke tarihinin en ünlü soyguncusu Attila Ambrus'a özgürlük yolu açıldı.

1988 yılında Romanya'dan Macaristan'a gelerek ülkenin en ünlü kulüplerinden Ujpeşt Buz Hokeyi Takımı'nın kalecisi olarak görev yapan Attila Ambrus, yaptığı 27 soygunun ardından yakalanmış, 1999 yılında mahkeme tarafından 16 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Mardin'de Şehit

Mardin'in Kızıltepe ilçesindeki trafik kazasında 2 astsubay hayatını kaybetti.

Kızıltepe-Mardin karayolunun 5. kilometresindeki Seren Kışlası'nın önünde yolun karşısına geçmeye çalışan astsubaylar Murat Taşkın (21) ile Oğuzhan Altutaş'a (27) plakası ve sürücüsünün kimliği henüz öğrenilemeyen kamyon çarptı.

Murat Taşkın kaza yerinde, Oğuzhan Altutaş ise Kızıltepe Devlet
Hastanesinde hayatını kaybetti.

Ensonhaber

KCK'nın hain planları deşifre oldu

PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda örgütün hain planları da deşifre oldu

Polis son 1 yıldır PKK'nın şehir yapılanması olan KCK'ya ağır darbeler vururken, terör örgütünün hain planlarını da ortaya çıkarıyor.

İzmir'de 30 kişi, İstanbul'da 95 kişinin tutuklandığı operasyonların ardından İstanbul terör polisinin son yaptığı operasyonda aralarında BDP PM Üyesi Prof. Dr. Büşra Ersanlı'nın da aralarında bulunduğu 49 kişi gözaltına alındı.

BDP'nin Siyaset Akademilerine ortam dinlemesi yapan polis KCK-BDP-PKK işbirliğine yönelik önemli delillere ulaştı.

İşte polisin ortam dinlemesine takılan kayıtlar...

Başbakan Erdoğan'ın, "Bu tabloları defaatle yaşamaktansa iktidarı kaybetmek çok daha hayırlıdır" dediği o plan

Başbakan'ın 'İktidarı kaybetmeye bile hazırım' dediği plan Meclis'e geliyor.

10 YILDA 5 MİLYON KONUT
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, "Bu tabloları defaatle yaşamaktansa iktidarı kaybetmek çok daha hayırlıdır" sözünün ardından başlatılan, "depreme karşı kentsel dönüşüm projesinin" ayrıntılarına Habertürk ulaştı.

Başbakan'ın talimatıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bürokratlarının başlattığı ve 1 ay içinde Meclis'ten geçirilmesi hedeflenen plana göre 10 yılda devlet ve özel sektör eliyle 5 milyon konut yapılacak. İşte yeni planın ayrıntıları:

Gülten Kaya: Çocuklarımız sağ olsun artık vatan değil

Merhum Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, son zamanlarda artan terör olaylarından dert yandı.

Yaklaşık 11 yıl önce vefat eden sanatçı Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, son zamanlarda artan terör olaylarına veryansın etti..

Aynı şarkıda içlenip, birlikte ağlayabilen bir ülkenin sürekli acı çektiğini söyleyen Kaya, kendi vicdanı ve adalet duygusuyla algılayıp tartabilen herkesin bugün yaşananların sonucunu değiştirme kararlılığı gösterebileceğini belirtti.

PKK'ya ağır darbe: Z bölgesi artık Türkiye'nin elinde

ABD'li gazeteciden çarpıcı açıklamalar: Emekli Mossad ajanlarının PKK'ya eğitim verdiği yer artık Türkiye'nin elinde

Pulitzer ödüllü ABD'li gazeteci Seymour Hersh, emekli Mossad ajanlarının PKK'ya eğitim verdiği, kod adı Z bölgesi olan alanın artık tamamen Türkiye'nin elinde olduğunu söyledi.

PKK AĞIR DARBE ALDI
Pulitzer ödüllü ABD'li gazeteci Seymour Hersh ilginç açıklamalarda bulundu. Hersh, PKK'nın ağır darbe aldığını ve Arap Baharı'nda Türkiye'nin çok önde olduğuna dikkat çekti.

İşte o açıklamalar:

Van’da ev kiraları patladı

Van'da yaşanan depremin ardından ev kiralarında ciddi artışlar olmaya başladı.

Özbek yaptığı açıklamada, depremin ardından birçok insanın kenti terk ettiğini, şehirde kalanların önemli kısmının ise halen çadırlarda yaşamını sürdürdüğünü bildirdi.

Vatandaşların müstakil evlere ve depremden zarar görmeyen TOKİ konutlarında kiralık ev arayışına girdiğini, bir hafta geçmesine rağmen bu yerlerde kiralık evlerde yüzde 30 oranında bir artışın gözlendiğini anlatan Özbek, “Yaşanan depremin ardından ev kiralarında ciddi artışlar olmaya başladı, belki daha da artacak” diye konuştu.

Barzani: Türk askeri Irak topraklarına girmedi

Barzani, Türkiye ile PKK sorununun çözümü için çalıştıklarını söyledi.

Kuzey Irak'taki bölgesel Kürt yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Türkiye'den önce İran'a giderek PKK terörü ile ilgili mücadele konusunda görüşmelere başladı. Barzani, İran'da Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi ile bir araya geldi.

Erbil'den özel uçakla İran'a giden Irak Kürdistan Demokrat Partisi lideri Mesut Barzani,İran Dışişleri Bakanı Salihi ile görüştü.

Barzani, İran'da üst düzey yetkililerle bir dizi görüşme ve temaslarda bulunmak üzere, üst düzey bir heyet başkanlığında Tahran'a gitti.

İzzet Yıldızhan’dan ’eskort kadınlar’ açıklaması

’Benim yanımda bin adam çalışıyor. Ben sanatçılığımın dışında iş adamıyım. Allah’tan Kanal 7 yöneticileri, patronları çok duyarlı da bunlara inanmadılar. ’

Ankara'da Nihat Doğan ile birlikte 4 eskor kadınla birlikte olduktan sonra para tartışması yüzünden kadınları dövdüğü iddia edilen İzzet Yıldızhan Kanal 7'deki programında olaya ilişkin konuştu.
İzzet Yıldızhan'dan canlı yayında 'eskort kadınlar' açıklaması! Neler söyledi? Bir gece nezarette kaldığı iddia edilen İzzzet Yıldızhan iddiaları yalanladı.

Mustafa Armağan yazdı:"Yunanlılar kimin adalarını satışa çıkarıyor?"

"12 Ada" diye bilinen, Ege'deki kıyılarımızı bir ağ gibi sarmış bulunan adaların satılacak olması hakikaten rahatsız ediciydi.

Neden rahatsız oldum?

İki açıdan. Birincisi, İsmet Paşa'nın hem Başdelege olarak katıldığı Lozan'da 12 adanın alınması yönünde herhangi bir direnişte bulunmayışı, hem de Cumhurbaşkanlığı döneminde iki defa geri alma veya en azından bazı haklarımızı kabul ettirme fırsatı çıktığı halde onları elinin tersiyle itmiş olması yeterince yaralayıcıydı. İkincisi, bu adaları Yunanistan'a üçüncü şahıslar vermişti. 'Yahu kimin malını kime veriyorsunuz?' diye soran da olmamış anlaşılan.

2018'de Avrupa Birliği Dağılacak


İngiliz gazetesi: Avrupa 2018'de savaşa giriyor

Bedelli askerlik projesi, yasa 1 Ocak 2012 tarihiyle yürürlüğe girmesi bekleniyor

Bedelli askerlik projesinin detayları


Elde edilecek gelirler 'yol, su, elektrik' olarak dönmeyecek. Şehit yakınlarına ve gazilere verilecek.

Radikal'in 8 Eylül'de duyurduğu "bedelli geliyor" haberiyle binlerce kişinin umutları yeniden alevlenmişti. Haberin gürültüsü beklendiği gibi büyük oldu. Hükümetten "havet" anlamına gelen açıklamalar geldi. Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, önceki gün konuya ilk kez değindi.